امروز 23 تیر 1403 ساعت 22:28

تعداد بازدیدکنندگان 146666 نفر

Search
Close this search box.

افزایش ۱ درصدی سفرهای جاده‌ای در نوروز ۱۴۰۲

بذرپاش

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از افزایش ۱ درصدی سفرهای جاده‌ای در نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و گفت:‌ امسال تصادفات جاده‌ای ۲۲ درصد کاهش یافت.

مهرداد بذرپاش با اشاره به این‌که 1.2 میلیون نفر در تسهیل سفرهای نوروزی نقش‌آفرینی کردند، اظهار کرد: در نوروز امسال 446 میلیون سفر جاده‌ای با افزایش یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، 6.2 میلیون سفر دریایی با رشد 12 درصدی و 2 میلیون سفر هوایی ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار کاهش تاخیر در سفرهای هوایی و کاهش مشکلات فروش بلیت هوایی ثبت شد، افزود: امسال، سال توسعه ناوگان و صنعت هوایی است و در تاخیرهای هوایی و مشکلات فروش بلیت تلاش  می‌کنیم تا روند کاهشی را سرعت دهیم.

وی از توافق وزارت راه و شهرسازی با پلیس راهور برای نصب دوربین، اصلاح ترافیکی و سایر موارد خبر داد و افزود: تجربیات تسهیل سفرهای نوروزی در چند دسته قابل دسته‌بندی است که شامل بخش‌های هشداری، ترویجی، اطلاع‌رسانی، خدماتی و زیرساختی، فرهنگی و محتوایی است.امسال در فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار روزانه برنامه‌های متنوع فرهنگی و ترویجی برگزار شد این اقدام در سال‌های بعد باید بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه امسال در سفرهای نوروزی در 100 نقطه پویش همراهان سفر ایمن برگزار شد، تصریح کرد: تمامی دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و دست‌اندرکاران باید در تسهیل سفر مردم به نحو شایسته نقش‌آفرینی کنند.

وزیر راه و شهرسازی بر داشتن پیوست محتوایی برای تمامی خدمات سفرهای نوروزی تاکید کرد و با اشاره به اینکه در بخش ریلی هیچگونه حادثه‌ای رخ نداد، اضافه کرد:‌ کاهش 22 درصدی تصادفات جاده‌ای در نوروز ۱۴۰۲ نقطه عطفی برای تداوم کاهش تصادفات در بخش جاده‌ای و رفع نقاط حادثه‌خیز است.

بذرپاش با یادآوری این‌‌که سال گذشته 350 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ها رفع شد، گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان دولت سیزدهم 870 نقطه پرحادثه رفع خطر و اصلاح می‌شود.

به نقل از تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!