امروز 23 تیر 1403 ساعت 22:23

تعداد بازدیدکنندگان 146664 نفر

Search
Close this search box.

مصوبات جدید سازمان بورس درباره فعالیت کارگزاری‌ها

مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمانبورس و اوراق بهادار از تصویب تمدید یکساله تطبیق کارگزاری با استانداردهای صدور مجوز تاسیس و فعالیت، تمدید اعتبار مجوزهای فعالیت و اعطای مجوز 5 ساله خبر داد و این مصوبات به زودی به شرکت‌های کارگزاری ابلاغ خواهد شد.

بر اساس این گزارش، به کارگزاری‌هایی که پیش از 10 خرداد 1400، مجوز تاسیس و فعالیت را از سازمان اخذ کرده بودند به منظور تطبیق وضعیت‌ با استانداردهای موضوع این دستورالعمل، یک سال از ابلاغ این مصوبه فرصت داده شد. تأمین حداقل سرمایه ثبت و پرداخت شده 100 میلیارد تومانی، تأمین دفتر اداری در مالکیت با کاربری اداری ـ تجاری حداقل به متراژ 500 متر مربع و تأمین OMS اختصاصی، سه استاندارد این دستورالعمل بود. کارگزاری‌ ها تا 19 خرداد سال آینده فرصت دارند تا شرایط را با استانداردهای موضوع دستورالعمل تطبیق دهند.

همچنین اعتبار مجوزهای فعالیتی که پیشتر بصورت یک ساله برای شرکت‌های کارگزاری صادر شده بود تا 19 خرداد 1402 تمدید شد. کارگزاری‌هایی که پیشتر مجوز فعالیت یک ساله را دریافت کردند و تاریخ انقضای آنها در حال اتمام است، نیازی نیست برای تمدید به سازمان بورس مراجعه کنند و تاریخ انقضای مجوز آنها تا 19 خرداد 1402 تمدید شد.

موضوع سوم، اعطای مجوز 5 ساله فعالیت در صورت احراز استانداردهای سه‌گانه است. شرکت‌های کارگزاری اگر مجوز فعالیت‌ها را با شرایط سه‌گانه در دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری، دریافت یا تمدید کنند به جای مجوز یک ساله به آنها مجوز فعالیت 5 ساله داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!