امروز 31 تیر 1403 ساعت 22:22

تعداد بازدیدکنندگان 149266 نفر

Search
Close this search box.

استرداد مجرمان اقتصادی و اموال آنها به کمک قطر و ترکیه

مفاسد اقتصادی

نماینده مرجع ملی کنوانسیون مریدا ایران گفت: با کشور های قطر و مالزی توافق شده است که برخی از مجرمان شناخته شده مرتبط با مفاسد اقتصادی و اموال آنها را به کشورمان برگردانند.

خدمتگزار نماینده مرجع ملی کنوانسیون مریدا ایران در هشتمین همایش مبارزه با فساد در محل  هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به عضویت ایران در کنوانسیون سازمان ملل متحد براى مبارزه با فساد اظهار داشت: سند ملی مبازره با فساد با کمک دستگاه های مختلف در حال تدوین است و در سال آینده رونمایی می شود.

وی افزود: هشت سال است که عضو کمسیون استرداد اموال در آسیای غربی و مرکزی هستیم و استرداد اموال به صورت غیرتشریفاتی و اقدامات لازم برای ترسیع در برگشت اموال صورت می گیرد؛ همچنین می توانیم مجرمان مرتبط را با مبارزه با فساد به کشور از این کشور ها برگردانیم.

نماینده مرجع ملی کنوانسیون مریدا ایران ادامه داد: در این زمینه با کشور های قطر و مالزی توافق شده است که برخی از  مجرمان شناخته شده مرتبط با مفاسد اقتصادی و اموال آنها  را به کشورمان برگردانند.

وی تصریح کرد: از سند کنوانسیون کشورهای اسلامی با عنوان کنوانسیون مکه نیز ظرفیت هایی برای مبارزه با فساد وجود دارد.

خدمتگزار گفت: ایران در بخش های مختلف بین المللی برای مبارزه با فساد همکاری دارد که امیدواریم با کمک آنها چشم اندازهای بهتری برای مبارزه با فساد در مجامع بین المللی ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!