امروز 9 خرداد 1403 ساعت 14:39

تعداد بازدیدکنندگان 133536 نفر

Search
Close this search box.

وارن بافت

وارن بافت

آقای وارن بافت که یکی از بزرگترین اقتصاددانان، فعالان در حوزه حقوق بشر، مدیر اجرایی و سهامدار شرکت­هایی همچون اپل، Bank Of America، کوکاکولا، پپسی، جنرال الکتریک وIBM است، بنابر براورد اخیر مجله فوربس، با داشتن ثروتی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رتبه پنجمین فرد ثروتمند جهان را  نیز کسب کرده است.

ایشان در سال­های اخیر بخش عظیمی از ثروت خود را خرج امور بشردوستانه نموده و به بنیادهای خیریه اهدا کرده است. به همین جهت وارن بافت به عنوان یکی از خوشنام‌ترین ثروتمندان جهان شناخته می‌شود.

سه قانون مهم در زندگی وارن بافت

قانون اول : هرگز پولت رو از دست نده!

اگر می­خواهید به عنوان یک حرفه­ای در بازار سرمایه کار کنید، باید بدانید که چه زمانی سهام بخرید و چه زمانی سهام خود را به فروش برسانید! همچنین باید بدانید که در بازار سرمایه هیچ چیز به گفته توده مردم نیست و باید به اهداف خود تمرکز داشته باشید و بر این اساس نسبت به سرمایه گذاری در بازار سرمایه اقدام نمایید.

قانون دوم : یک کسب و کار منطقی پیدا کنید

بافت پس از خواندن کتاب منطق سرمایه گذاری گراهام به این نتیجه دست پیدا کرد که خرید سهامی از یک شرکت به معنای خرید قسمتی از این کسب و کار می­باشد. پس باید یک بازار سرمایه را انتخاب کنید که در بلند مدت بتواند چشم انداز خوبی داشته باشد. مهم­ترین پارامترهای یک کسب و کار منطقی، حاشیه سود مناسب و میزان تسلط شرکت مذکور بر بازار می­باشد. پس باید همواره به دنبال نکات مثبت در زمینه یک کسب و کار باشید و به دید منطقی از یک کسب و کار برسید .هیچ گاه نباید به صورت احساسی وارد بازار سرمایه شوید.

قانون سوم : سهام فوق العاده بیابید!

شما باید ریسک­های یک بازار را بشناسید و بر این اساس یک سهام فوق العاده پیدا کنید. این کار سختی نیست و تنها لازم است که در زمان ورود به بازار سرمایه بدانید که کدام سهام می تواند آینده بهتری داشته باشد و هنوز سود خود را نداشته است. نسبت قیمت به ارزش افزوده کارخانه یا بنگاهی که می­خواهید سهام آن را خریداری کنید باید در نظر داشته باشید و بر این اساس نسبت به خرید سهام فوق العاده اقدام کنید.

به طور کلی بافت توانسته است با این قانون و یافتن سهام فوق العاده از شرکت های معتبر سرمایه خود را چندین برابر کند و همانطور که می­گوید می­توانید با یافتن سهام فوق العاده، سرمایه خود را دگرگون کنید!

مستند زندگی­نامه وارن بافت نیز تحت عنوان «تبدیل شدن به وارن بافت» در سال 2017 به مدت 90 دقیقه ساخته شده است.

برای آشنایی بیشتر با ایشان و تماشای فیلم مستند ذکر شده، روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.aparat.com/v/gWpwc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!