امروز 10 اسفند 1402 ساعت 12:14

تعداد بازدیدکنندگان 112364 نفر

کالیبراسیون چیست و چرا اهمیت دارد؟

کالیبراسیون

کالیبراسیون در هر جا که اندازه‌گیری‌ها مهم هستند، بسیار مهم است، به کاربران و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به نتایجی که نظارت، ثبت و متعاقباً کنترل می‌کنند، اعتماد داشته باشند.

کالیبراسیون فرآیند مقایسه قرائت روی یک قطعه از تجهیزات یا سیستم، با قطعه دیگری از تجهیزات است که کالیبره شده و به مجموعه ای از پارامترهای شناخته شده ارجاع داده شده است. تجهیزات مورد استفاده به عنوان مرجع باید مستقیماً قابل ردیابی با تجهیزاتی باشند که طبق ISO/IEC 17025 کالیبره شده اند.

ISO/IEC 17025 استاندارد بین المللی برای اعتبارسنجی آزمایشگاه های تست و کالیبراسیون است. این شامل الزامات سیستم مدیریت کیفیت به همراه الزامات فنی است. در انگلستان، گواهینامه ISO/IEC 17025 توسط UKAS ارائه می شود. بنابراین، اغلب کالیبراسیون انجام شده توسط یک آزمایشگاه معتبر ISO/IEC 17025 به عنوان “کالیبراسیون UKAS” نامیده می شود.

نحوه انجام کالیبراسیون دما

در استفاده عمومی، کالیبراسیون اغلب شامل فرآیند تنظیم خروجی یا نشانه روی یک ابزار اندازه گیری برای مطابقت با مقدار استاندارد اعمال شده، در یک دقت مشخص در نظر گرفته می شود، اما این در واقع دو فرآیند است: کالیبراسیون و تنظیم. بنابراین مهم است که بدانید دقیقاً به چه خدماتی نیاز دارید. همچنین مهم است که بدانیم چه چیزی کالیبره می شود و چگونه کالیبراسیون انجام می شود.

به عنوان مثال، دماسنج دیجیتالی را در نظر بگیرید که از یک کاوشگر دمای خارجی استفاده می کند. برخی از ارائه دهندگان خدمات کالیبراسیون کالیبراسیون را با استفاده از یک مقدار دمای شبیه سازی شده انجام می دهند که فقط روی دماسنج اعمال می شود (یعنی بدون پروب دما). در اینجا، یک ابزار تست به دماسنج دیجیتال متصل می شود و ولتاژی معادل یک دمای خاص به دماسنج دیجیتال اعمال می شود. نتیجه ثبت می شود و سپس دماسنج کالیبره شده در نظر گرفته می شود.

بسیاری از کاربران نیاز و انتظار دارند که کالیبراسیون دقیق تری انجام شود که منعکس کننده استفاده در دنیای واقعی باشد. در اینجا، روش ارجح این است که هم دماسنج دیجیتال و هم پروب دما را با هم آزمایش کنیم (به عبارت دیگر «آزمایش سیستم») و استفاده از یک منبع حرارت واقعی. سپس مقدار نمایش داده شده توسط سیستم مورد آزمایش با استاندارد (سیستم با دقت شناخته شده یا تعیین شده از پاراگراف اول) مقایسه می شود.

چرا کالیبراسیون بسیار مهم است؟

کالیبراسیون دقت و کیفیت اندازه گیری های ثبت شده با استفاده از یک قطعه از تجهیزات را تعریف می کند. با گذشت زمان، هنگام استفاده از فناوری‌های خاص یا اندازه‌گیری پارامترهای خاص مانند دما و رطوبت، نتایج و دقت تمایل به «رانش» وجود دارد. برای اطمینان از نتایج اندازه گیری شده، نیاز مداوم به حفظ کالیبراسیون تجهیزات در طول عمر آن برای اندازه گیری های قابل اعتماد، دقیق و قابل تکرار وجود دارد.

هدف کالیبراسیون به حداقل رساندن هرگونه عدم قطعیت اندازه گیری با اطمینان از دقت تجهیزات تست است. کالیبراسیون خطاها یا عدم قطعیت ها را در فرآیندهای اندازه گیری تا حد قابل قبولی کمی سازی و کنترل می کند.

صنایع غذایی

در کترینگ یا آشپزخانه های تجاری، پیامدهای استفاده از تجهیزاتی که کالیبره نشده اند می تواند این باشد که دمای بحرانی غذا به درستی اندازه گیری نشده است. این می تواند منجر شود به :

-یک مسئله ایمنی مواد غذایی

-نقض HACCP (سیستم کنترل نقطه بحرانی) و بیمار بودن مشتریان

-اخطارهای مسئول بهداشت محیط در مورد تعطیلی

-اقدام قانونی

همه اینها باعث آسیب به اعتبار یک تجارت می شود. هزینه احتمالی شهرت، در مقایسه با هزینه یک کالیبراسیون سالانه دو نقطه ای ساده، به این معنی است که اغلب ارزش ریسک نادیده گرفتن کالیبراسیون را ندارد.

در کاربردهای فرآیند تولید، هر تجهیزات مورد استفاده باید در چندین نقطه در محدوده کاری خود کالیبره شود تا از اطلاعات قابل اعتماد برای هشدارها و سیستم‌های حیاتی اطمینان حاصل شود. عدم کالیبراسیون یا کالیبراسیون نامناسب علت آسیب، مرگ و حتی بلایای زیست محیطی بزرگ بوده است.

هر چند وقت یکبار کالیبره کنیم؟

هزینه کالیبراسیون را به عنوان یک سرمایه گذاری و نتایج بالقوه یک قرائت نادرست را به عنوان هزینه عدم انجام سرمایه گذاری در نظر بگیرید.

برای اکثر صنایع، استاندارد کالیبراسیون سالانه است. همانطور که نتایج آزمایش های کالیبراسیون را به دست می آورید، در موقعیتی خواهید بود که به طور بالقوه فرکانس کالیبراسیون ها را تنظیم کنید و/یا در صورت نیاز به ابزارهای اندازه گیری قوی تر ارتقا دهید. اکثر آزمایشگاه‌های کالیبراسیون یک گواهی کالیبراسیون چاپی را برای مشتری ارائه می‌کنند تا آن را به عنوان گواهی استانداردهای کیفیت حفظ کند.

به طور خلاصه، کالیبراسیون در هر جا که اندازه‌گیری‌ها مهم هستند، بسیار مهم است. به کاربران و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که به نتایجی که ثبت و متعاقباً کنترل می‌کنند، اطمینان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!