امروز 24 خرداد 1403 ساعت 01:53

تعداد بازدیدکنندگان 137060 نفر

Search
Close this search box.

اهداف SMART

SMART

اگر درباره ­ی هدف گذاری تحقیق کرده باشید، قطعا اسم اهداف SMART را شنیده اید. کلمه ­ی SMART به معنای هوشمند بودن می باشد، اما در اینجا به معنای لغوی کلمه­ ی smart اشاره نشده است و هرکدام از این حروف مخفف کلمه­ ی خاصی می ­باشد. به راستی که چه انتخاب کلمه­ ی هوشمندانه ­ای!!! در ادامه توضیح خواهیم داد که هر کدام از آن­ها به کدام ویژگی اهداف اشاره می ­کنند. لازم است که بدانید ممکن است برای هر حرف کلماتی دیگری نیز در مقالات مختلف در نظر گرفته شده باشد ولی در این مقاله به رایج ترین آن­ها خواهیم پرداخت:

 

Specific: معنای این کلمه “خاص” یا “مشخص بودن” می­ باشد. برای هدف گذاری باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف شما خاص یا منحصر به فرد باشد. برای مثال این موضوع که میخواهم خانه بخرم نمی­ تواند هدف SMART به حساب بیاید، اگر این هدف را به صورت “میخواهم یک خانه ی 100 متری با دو اتاق خواب در محله ی هروی تهران خریداری نمایم” بیان نماییم، ویژگی خاص بودن را در بر می­گیرد.

Measurable: این کلمه خاصیت “قابل اندازه­ گیری بودن” اهداف را بیان می­ کند. هدف شما باید قابل لمس و دارای کمیت باشد، مثلا افزایش درآمد 50 میلیونی، خرید دو ماشین و… می­تواند مثال­ هایی برای این ویژگی اهداف باشد. دلیل اینکه اهداف را به صورت عددی بیان می­کنیم این است که در هر مرحله از پیاده سازی بتوانیم میزان پیشرفت خود را محاسبه کنیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

Attainable یا Achievable: هر دوی این کلمات به معنی “قابل دسترسی” بودن می­ باشد و در واقع میزان واقع بین بودن شما را نیز بیان می ­کند. مقدار هدف تعیین شده ی شما باید قابلیت رسیدن به آن را نیز داشته باشد. مثلا تاسیس یک کارخانه در یک هفته قابل دستیابی نمی ­باشد. ممکن است که شما در زندگی خواهان بزرگترین و بهترین چیزها باشید، اما محدودیت ها موجود در زندگی هر انسانی ممکن است مانع از رسیدن به آن اهداف شود. در این روش هدف گذاری از خواسته­ های ایده آل گرایانه و زیاده خواهی استقبال چندانی نمی ­شود.

Relevant: به معنای مرتبط یا در ارتباط بودن می ­باشد. در واقع هدفی که شما برای کار یا زندگی­تان تعیین می­کنید باید با ارزش ­هایتان همخوانی داشته باشد. برای کسب و کارها نیز اهداف باید مطابق با چشم انداز تعریف شده ­ی سازمان باشد. البته لازم به ذکر است که ممکن است در مقالات دیگر برای حرف R کلمات دیگری نیز مانند reliable و reality و… تعریف شده باشد که ما به پر کاربردترین آن اشاره کردیم.

Time یا Time Bounded: این حرف نماینده ­ی زمان در تعیین اهداف می ­باشد. در واقع شما باید برای هدف خود ضرب العجل تعیین نمایید. شما می­توانید اهداف خود را به 3 دسته ­ی 6 ماهه، 1 ساله و یا 3 ساله تقسیم نمایید. هدف از این کار بررسی میزان پیشرفت امور می­ باشد.

 

خالی از لطف نیست که در این قسمت به یکی از قوانین پارکینسون نیز اشاره نماییم:

طبق این قانون «هر کار به اندازه زمانی که برای آن تخصیص داده شده طول می‌کشد.»

یعنی هر چقدر شما زمان بیشتری برای انجام کارهایتان داشته باشید، دیرتر آن­را انجام خواهید داد و کار را به زمان های پایانی موکول خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!