امروز 24 خرداد 1403 ساعت 02:09

تعداد بازدیدکنندگان 137060 نفر

Search
Close this search box.

فیلم مدیریتی بازی پول (Moneyball)

بازی پول

فیلم بازی پول (Moneyball)  فیلمی آمریکایی در ژانر زندگی‌نامه‌، ورزشی و درام است که توسط بنت میلر کارگردانی و توسط کلمبیا پیکچرز منتشر شده‌ است. داستان فیلم بر پایه کتابی با همین نام نوشته مایکل لوئیس ‌است. فیلم در مورد مدیر یک تیم ورزشی بیسبال (اوکلند اتلتیکس) به نام بیلی بین با بازی برد پیت می‌باشد.

خلاصه فیلم

مانیبال روایت واقعی از بیلی بین (با بازی برد پیت) مدیر ناموفق یک تیم بیسبال آمریکایی است. بیلی بین مدیر تیم بیسبال اوکلند اتلتیک درحالی که  تیمش نتایج بسیار ضعیفی را کسب کرده‌ است و دو تن از بهترین بازیکنان خود را به دلیل مشکلات و عملکرد ضعیف در طول فصل از دست می‌دهد. با شرایط بوجود آمده تیم اوکلند اتلتیک در آستانه فروپاشی قرار گرفته‌ است. اما بیلی بین که در سن جوانی با یک اشتباه ورزش بیسبال رو انتخاب کرده‌، راه بازگشتی را برای خود متصور نیست و مصمم می ­شود نهایت تلاش خود را به کار گیرد تا بتواند تیمش را از بحران موجود نجات دهد!

او با کمک فردی به نام پیتر براند دست به اقدام عجیبی می‌زند و براساس یک سری معادلات آماری و ریاضی برخی از بازیکنان نه چندان مطرح و متوسط را به خدمت می‌گیرد به موجب این اقدام رفته رفته تیم نتایج بهتری کسب می­ کند و موفقیتی تاریخی را رقم می‌زند.

تحلیل فیلم

در این فیلم مشاهده می شود که یک مجموعه چگونه پس از سال ها فراز­و­نشیب رو به عفول می ­رود و سیر نزولی خود را طی می کند تا جایی که بهترین بازیکنانش در انتهای فصل به دلیل عدم تحقق اهداف سازمان را ترک می­کنند. اما چرا؟ جواب این سوال را اینگونه می­ شود بیان کرد؛ هرسازمانی که بخواهد بر اصول قدیمی و منسوخ شده خود پا فشاری کند چه در صنعت باشد چه در ورزش محکوم به شکست است و حتی نیروهای وفادار و اثربخش خود را از دست می­ دهد. جهان هستی همچون قطاری سریع ­السیر در حال تغییر و تکامل است پس در نتیجه برای جانماندن از این قطار باید خود را بر اساس شرایط و نیاز روز تغییر و تکامل بخشیم. بیلی بین زمانی که خود را در لبه پرتگاه سقوط و نابودی هرآنچه ساخته بود، دید، تصمیم بزرگی گرفت و آن چیزی نبود جز تغییر. عبور از سنت ها، اصول و قوانین گذشته و قدم نهادن به دنیای امروز و استفاده هرچه تمام تر از تکنولوژی. یک مدیر کارآمد و موفق زمان تغییر را می­ شناسد، تکنولوژی را در اختیار خود قرار می­ دهد و هیچگاه از ایده های جدید نمی ترسد این ایده و طرح های خیالی بود که انسان را پرواز درآورد. هیچگاه از ریسک نترسید شما همواره در حال ریسک کردن هستید از خیابان که عبور می کنید و یا حتی زمانی که آب می­نوشید شما ریسک می کنید این ریسک های کوچک با جان شما در ارتباط است اما قرار گرفتن در مسیر نوآوری برای جلوگیری از جاماندن از قطار آینده امری اجتناب ناپذیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!