امروز 9 خرداد 1403 ساعت 16:36

تعداد بازدیدکنندگان 133553 نفر

Search
Close this search box.

برگزاری بهتر تجمعات اعتراضی/وزارت کشور مسئول تهیه پیشنهاد شد

تجمعات اعتراضی

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران طی سخنانی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع) و هم‌چنین تسلیت شهادت مدافعان امنیت کشور اظهار داشت: برخی اقدامات سازماندهی شده و تروریستی نشان داد که دشمنان و مخالفین این نظام، برای هر موقعیت برنامه‌ریزی می‌کنند تا ضربه‌ای به حقوق و امنیت مردم و ثبات کشور وارد کنند.

وی با اشاره به زلزله اخیر در آذربایجان افزود: رییس‌جمهور بلافاصله دستور رسیدگی فوری را صادر کردند و وزرای بهداشت و کشور در محل حاضر شدند و دستگاه‌های مختلف هم مشغول خدمت رسانی بودند و الحمدلله به 1100 مصدوم خدمت رسانده شد. ستاد مدیریت بحران مشغول برآورد میزان خسارات هست و گزارش خود را برای میزان کمک به زلزله‌زدگان، به دولت اعلام می‌کند.

سخنگوی دولت گفت: در سال گذشته صدها کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل فعال شد و وزیر صمت در جلسه دولت گزارش داد و کارخانه نساجی مازندران که پیش از اینکه رییس‌جمهور در قامت رییس قوه قضاییه بود سفر به آنجا و دستوراتی داشتند، این کارخانه فعال شد و بیش از 4000 کارگر به کار برگشته و برخی اوقات فعالیت سه شیفته انجام می‌شود. هم‌چنین مطالبات و حقوق کارگران پرداخت شده و این اقدام از منابع خود کارخانه است. این یک نمونه از اقدامات دولت است.

بهادری جهرمی گفت: معاون اول رییس‌جمهور در همایش اقتصادی دریای خزر در روسیه شرکت کردند و برخی قراردادها در حوزه نفتی و راه و راه‌آهن منعقد شد که به سرعت اجرای آن دنبال می‌شود‌.

وی بیان کرد: الحمدلله خرید تضمینی گندم در سال جاری به عدد 83 هزار میلیارد تومان رسید و این حدود 3.6 برابر سال گذشته است. مطالبات کشاورزان تسویه شده و دولت این مسیر را دنبال خواهد کرد.

سخنگوی دولت درباره کالابرگ الکترونیکی خاطر نشان کرد: برنامه دولت برای یارانه‌ها از ابتدا قانون بودجه بوده و در صورت امکان و وجود ظرفیت‌ها، کالابرگ الکترونیکی و در صورت عدم امکان اجرای کالابرگ، همین شیوه پرداخت نقدی ادامه خواهد داشت.

بهادری‌جهرمی گفت: پیشگام اهمیت دانستن و فراهم کردن شرایط لازم برای طرح مباحث انتقادی و اعتراض و کرسی‌های آزاداندیشی، مقام معظم رهبری بوده‌اند و تأکید داشتند که مکان‌هایی برای طرح مباحث مختلف را در مراکز نخبگانی داشته باشیم. این نکته در دستورکار شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بود و مصوبه تاسیس خانه گفتگوی آزاد در دانشگاه‌ها به تصویب رسید و این مراکز مکلف شدند چنین اماکنی را در نظر بگیرند و اولینش در دانشگاه تهران با حدود 90 نفر از اساتید این دانشگاه تشکیل شد. این مسیر به تصمیم‌گیری‌های نخبگانی و اقناعی‌تر کمک میکند و دولت از هرگونه مشارکت آزادانه نخبگانی در محیط‌های علمی حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه عمومی این موضوع نیز، تجمعات اعتراضی مسالمت‌آمیز در کشور رواج داشته و انجام می‌شده، ولی برای سازماندهی بهتر این تجمعات و خدمت‌رسانی بهتر، وزارت کشور مکلف شد پیشنهادی را به منظور بهتر برگزار کردن این تجمعات اعتراضی برای به نتیجه رسیدن را ارائه کند.

سخنگوی دولت هم‌چنین در پاسخ به سوالی درباره مهلت سرپرستی زاهدی‌وفا در وزارت کار عنوان کرد: مطابق اذنی که از رهبر معظم انقلاب گرفته شده بود، آقای زاهدی‌وفا تا تعیین وزیر بعدی سرپرست این وزارتخانه هستند؛ طی همین روزها و به‌زودی گزینه پیشنهادی دولت معرفی خواهد شد.

به نقل از تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!