امروز 23 تیر 1403 ساعت 22:41

تعداد بازدیدکنندگان 146671 نفر

Search
Close this search box.

جت جنگی

جت جنگی

ایرباس ۳۸۰ در حال عبور از اقیانوس اطلس است. این هواپیما به طور مداوم با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز می کند؛ ناگهان یک جت جنگی با نهایت سرعت ظاهر می شود.

سرعت خلبان جنگنده جت کاهش می یابد، به کنار ایرباس می رسد و با بی سیم از خلبان هواپیمای مسافربری سوال می کند: ” با ایرباس، پرواز خیلی خسته کننده است، اینطور نیست؟ حالا یه نگاه به من بنداز “

بعد، خلبان جت جنگی بصورت عمودی هواپیمای ​​خود را بالا می بَرَد، با سرعت به ارتفاع گیج کننده ای می رسد، و سپس تقریباً تا سطح دریا در شیرجه ای نفس گیر فرود می آید. او دوباره کنار ایرباس می چرخد ​​و می پرسد: “خوب، چطور بود؟”

خلبان ایرباس پاسخ می دهد: “بسیار چشمگیر و عالی بود لذت بردم !!! اما حالا تو نگاه کن !”

خلبان جت باتمام دقت ، ایرباس مسافربری را تماشا می کند، اما تا یک ربع ساعت هیچ اتفاقی نمی افتد. ایرباس به مسیر مستقیم با همان سرعت ادامه می دهد. پس از ۱۵ دقیقه خلبان ایرباس به خلبان جت می گوید: “خوب، چطور بود؟”

خلبان جت جنگی که گیج شده بود می پرسد: مگه چه  کار کردی؟ تو که کاری نکردی ؟! خلبان ایرباس می خندد و می گوید : “من از جایم بلند شدم ، قدری نرمش کردم، برای استفاده از سرویس به عقب هواپیما رفتم، سپس یک فنجان قهوه و یک شیرینی شکلاتی خوردم !!!

نکته اخلاقی داستان:

وقتی جوان هستید، سرعت و آدرنالین  عالی به نظر می رسد. اما با افزایش سن و عاقلتر شدن، می آموزیم که راحتی و آرامش مهمتر است. این را S.O.S می نامند: “کندتر، پیرتر، اما باهوشتر”

تقدیم به همه دوستانِ عزیزم که هم سن وسال من هستند، اکنون وقت آن رسیده که سرعت خود را کم کرده و از بقیه مسیر سفر لذت ببریم، چرا که مقصد جایی در انتهای جاده نیست. گاهی مقصد می تواند : تماشای طلوع آفتاب، دیدن لبخندرضایت اعضای خانواده، عطوفت و مهربانیت باهم نوع بیاد دوستان گذشته و یاران قدیمی، عفو و بخشش خطاهای خود و دیگران، احترام به والدین وسرکشی و مراقبت از بزرگان خانواده، کمک و مساعدت با هم نوع استفاده‌ مطلوب از لحظات ناب زندگی و…باشد.
زندگی را سخت نگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!