امروز 30 تیر 1403 ساعت 03:16

تعداد بازدیدکنندگان 148732 نفر

Search
Close this search box.

اصول مهم ایمنی در ریخته گری

این مقاله در مورد اصول مهم ایمنی در ریخته گری است. میزان آسیب دیدگی در افراد در این صنعت تقریباً دو برابر سایر روش های تولید است، بنابراین پیروی از اقدامات ایمنی طی فرآیندهای ریخته گری بسیار مهم است. به طور کلی در نظر گرفتن همه ی موارد زیر برای حفظ ایمنی کارکنان لازم است:

یک کارگاه منظم و عاری از گرد و غبار
نورپردازی مناسب کارگاه
تجهیزات مناسب ایمنی در برابر آتش
تهویه عالی و مناسب در ایستگاه های کاری
استفاده از لباس کار تمیز
تجهیزات ایمنی شخصی (محافظ گوش، روکش کفش برای محافظت در برابر پاشش فلز مذاب، عینک ایمنی و …)
اطمینان از تمیز بودن و عملکرد صحیح ماشین آلات، قبل از شروع ریخته گری

 

هنگام کار بر روی قالب، باید همیشه از تجهیزات محافظتی مناسب (تجهیزات محافظت شخصی) استفاده کنید که شامل عینک ایمنی، محافظ گوش و کفش ایمنی است. حتی اگر زمان کوتاهی را برای تولید می گذرانید، باید تجهیزات ایمنی خود را استفاده کنید. فقط یک لحظه طول می کشد تا یک حادثه رخ دهد.

بیشتر حوادث وقتی رخ می دهد که کسی تمرکز خود را از دست بدهد یا کاری را که پروتکل های ایمنی توصیه می کند انجام ندهد. به عنوان یک ریخته گری حرفه ای یا مدیر یک شرکت ریخته گری، اطمینان از این که کاملاً تبحر دارید و کلیه مراحل ایمنی لازم را دنبال می کنید، مهم است. 96  درصد از صدمات در محل کار ریخته گری ناشی از اقدامات غیر ایمن است، به این معنی که با حفظ تمرکز و رعایت روش های ایمنی مناسب می توان از آنها جلوگیری کرد.

محل کار شما باید متناسب با نوع / اندازه کوره ای که استفاده می کنید و همچنین نوع ریخته گری انجام شده باشد و ضروری است که شما هم چنین برای گرمای خروجی و هم برای بخارهای تولید شده توسط سوخت های استفاده شده و همچنین بخارات فلزی تهویه مناسب داشته باشید.

 

فایل آموزشی در این راستا توسط گروه مشاوران شرکت OSP جهت بهره برداری افراد مشتاق و جویای علم تهیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!