امروز 24 خرداد 1403 ساعت 02:35

تعداد بازدیدکنندگان 137063 نفر

Search
Close this search box.

صرفه جویی ارزی با تولید پلاسما

صرفه جویی ارزی

جمالی، رئیس سازمان انتقال خون کشور گفت: ما بودجه‌ای مستقل در لایحه بودجه دولت داریم که بر اساس درآمد حاصل از تولید پلاسما توسط خود سازمان و میزان صرفه جویی ارزی دارو تأمین می‌شود.

جمالی گفت: ظرفیت تولید پلاسمای سازمان انتقال خون حدود ٢٠٠ هزار واحد است که با افزایش بهره وری امیدواریم بتوانیم این عدد را به ٢۵٠ هزار واحد برسانیم.

او ادامه داد: بودجه سازمان انتقال خون بودجه‌ای مستقل است که بخش اعظم آن بر اساس درآمد خود سازمان است یعنی درآمد سازمان از محل صرف جویی ارزی بعضی دارو‌ها که با پلاسما تهیه می‌شود، تأمین می شود.

رئیس سازمان انتقال خون کشور افزود: در گذشته بعضی دارو‌ها برای تولید نیازمند پلاسما بودند که به دلیل نبود پلاسما در کشور واردات صورت می‌گرفت، اما اکنون به دلیل تولید پلاسما توسط سازمان خون دیگر نیازی به واردات دارو نیست و صرفه جویی انجام می شود. بر اساس میزان ارزی که صرفه جویی شده، درآمد سازمان تعیین می‌شود.

جمالی گفت: امسال ۳۵۰ میلیارد تومان درآمد حاصل از تولید پلاسما در کشور و صرفه جویی ارزی دارو برای سازمان مشخص کرده اند که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای بودجه سازمان است، البته نیاز ما بیشتر از این مبالغ است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!