امروز 6 اسفند 1402 ساعت 09:17

تعداد بازدیدکنندگان 111154 نفر

پاکت نامه

پاکت

آقای اسمیت به تازگی مدیرعامل یک شرکت بزرگ شده بود. مدیرعامل قبلی یک جلسه خصوصی با او ترتیب داد و در آن جلسه سه پاکت نامه در بسته که شماره ­های 1 و 2 و 3 روی آنها نوشته شده­ بود به او داد و گفت:« هر وقت با مشکلی مواجه شدی که نمی­توانستی آن را حل کنی، یکی از این پاکت­ ها را به ترتیب شماره باز کن.»

 

چند ماه اول همه چیز خوب پیش می­رفت تا اینکه میزان فروش شرکت کاهش یافت و آقای اسمیت به یاد پاکت­نامه­ ها افتاد. سراغ گاو صندوق رفت و نامه شماره 1 را باز کرد. کاغذی در پاکت بود که روی آن نوشته بود:« همه تقصیر را به گردن مدیرعامل قبلی بینداز.»

 

آقای اسمیت یک نشست خبری با حضور سهامداران برگزار کرد و همه مشکلات فعلی شرکت را ناشی از سوء مدیریت مدیرعامل قبلی اعلام کرد. این نشست در رسانه­ ها بازتاب مثبتی داشت و باعث شد میزان فروش افزایش یاید و این مشکل پشت سر گذاشته شد.

 

یک سال بعد، شرکت دوباره با مشکلات تولید توام با کاهش فروش مواجه شد. با تجربه خوشایندی که از پاکت اول داشت، آقای اسمیت بی درنگ سراغ پاکت دوم رفت. پبغام این بود:« تغییر ساختار بده.»

 

آقای اسمیت به سرعت طرحی برای تغییر ساختار اجرا کرد و باعث شد که مشکلات فروکش کند. بعد از چند ماه شرکت دوباره با مشکلات روبه­ رو شد. آقای اسمیت به دفتر خود رفت و پاکت سوم را باز کرد. پیغام این بود:« سه پاکت نامه آماده کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!