امروز 9 خرداد 1403 ساعت 16:28

تعداد بازدیدکنندگان 133553 نفر

Search
Close this search box.

معرفی کتاب قرمز: رموز فروش موفق

«کتاب قرمز» جفری گیتومر، رموز فروش موفق را برای صاحبان کسب و کارها، کارآفرینان، فروشندگان و مدیران بیان نموده است. کتاب قرمز(رموز فروش موفق) اثر جفری گیتومر، کتاب آگاهی، خرد و شور است که می‌تواند ثروت را برای شما به ارمغان آورد. این کتاب صوتی دارای 12 اصل، برای موفقیت در فروش و تعیین استراتژی صحیح فروش است.

این کتاب، تفاوت‌های ظریفی بین شما و تمام فروشنده‌های دیگر دنیا به‌وجود می‌آورد. توضیحات گیتومر حاصل عمری تجربه در فروش موفق است که می‌تواند به شما بیاموزد چگونه تا ابد جنس بفروشید. در این کتاب می‌آموزید که چرا فروش اتفاق می‌افتد و چرا مشتری‌ها در عین حال که از خرید لذت می‌برند، از اینکه چیزی به آن‌ها فروخته شود نفرت دارند. دانستن این نکته‌های ظریف، باعث می‌شود که مشتری‌های دائمی برای خود ایجاد کنید.

درباره­ جفری گیتومر

گیتومر نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز، انجیل فروش، کتاب سبز هنر متقاعد کردن دیگران و رسیدن به خواسته‌ها، کتاب سیاه هنر آشنا شدن با آدم‌های جدید و بانفوذ و برقراری رابطه‌های تازه و کتاب طلایی نگرش مثبت است تا کنون بیش از یک میلیون نسخه از کتاب‌های جفری در سرتاسر دنیا به فروش رفته است. جفری هم برای شرکت‌ها و هم برای مخاطبان عام همایش‌های سالیانه برگزار می‌کند و برنامه‌های آموزشی زنده یا اینترنتی در حوزه‌ی فروش و وفاداری مشتری ارائه می‌کند. در طول ۱۵ سال گذشته به‌طور متوسط هر سال ۱۲۰ سمینار ارائه کرده است. ستون مخصوص جفری با عنوان شگردهای فروش، در ۹۵ روزنامه‌ی حوزه اقتصاد و تجارت در سرتاسر دنیا چاپ می‌شود و بیش از ۴ میلیون نفر در سراسر دنیا هر هفته آن را می‌خوانند. مجله‌ی الکترونی جفری گیتومر، با عنوان سِیلز کافئین، هر سه‌شنبه صبح به‌طور مجانی به دست ۲۵۰ هزار مشترک می‌رسد. این مجله الکترونی به جفری امکان می‌دهد به طور هفتگی اطلاعات فروش، راهبردها و راه‌حل‌هایی را به فروشندگان حرفه‌ای ارائه دهد.

 

مختصری از اصول فروش کتاب قرمز

  • نگاهت را تغییر بده و از جان مایه بذار

رسیدن به موفقیت در فروش اتفاقی نیست، بلکه محصول انگیزه‌تان در فروشندگی است. یادتان باشد همه چیز با خود شما شروع می‌شود و پایان می‌یابد. یعنی این شما هستید که باید با تبلیغات مشتری را به فروشگاه خود بیاورید، او را قانع کنید و در آخر قراردادش را نهایی کنید. موفقیت در فروش مستلزم عزم، اشتیاق و تلاش مداوم است.

  • آماده شدن برای برنده شدن و شکست دادن بقیه

برای اینکه بتوانید یک فروشنده موفق باشید، باید در مورد فعالیت‌ها تحقیق کنید و برای آینده آماده باشید. این مورد زمانی که با مشتری جدید در ارتباط هستید مهم‌تر هم می‌شود. وقتی درباره مشتری بدانید، می‌دانید لازم است چه کاری انجام دهید تا مشتری را قانع کنید. برای این منظور می‌توانید گزارش سالانه را بخوانید، با کارمندان، رقبا و مشتریان صحبت کنید و یا سایت و پیج‌های فروش‌شان را بررسی کنید.

  • برندسازی فروش شخصی

اولین برداشت مشتری از شما و کسب‌وکارتان خیلی مهم است. قبل از اینکه با یک مشتری احتمالی برخورد کنید، باید روی او تأثیر گذاشته باشید. اگر اسم شما یا برندتان را در گوگل سرچ کنند، چه سایتی برای‌شان بالا می‌آید؟ با توجه به زمینه کار و خدماتی که ارائه می‌دهید، یک عکس( لوگو) قانع کننده که شما را متخصص نشان دهد، بگذارید.

  • …..

 

دیگر کتاب­های جفری گیتومر

  • کتاب سبز: هنر متقاعد کردن دیگران و رسیدن به خواسته‌ها
  • کتاب سیاه: هنر آشنا شدن با آدم‌های جدید و بانفوذ و برقراری رابطه‌های تازه
  • کتاب نارنجی: هنر پایان‌ دادن مذاکره به شیوه‌ی مطلوب و متعجب‌ کردن مشتری
  • کتاب طلایی: سین جیم‌های فروش
  • و….

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!