امروز 30 تیر 1403 ساعت 03:44

تعداد بازدیدکنندگان 148736 نفر

Search
Close this search box.

Key Performance Indicator

KPI

  KPI مخفف کلمه ی: Key Performance Indicator

به معنای: شاخص کلیدی عملکرد می باشد.

شاخص کلیدی عملکرد نوعی متغیر قابل اندازه‌گیری است که نشان می‌دهد چگونه یک شرکت به اهداف کلیدی کسب‌وکار خود رسیده است. این شاخص برای سنجش عملکرد، از کوچکترین عضو سازمان (افراد) تا کل سازمان، مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث می‌شود متوجه شویم افراد یا سازمان تا چه اندازه در جهت اهداف تعیین شده، حرکت می‌کنند.

KPI به ما در درک میزان خوب بودن عملکرد سازمان، واحد سازمانی و افراد، در مقایسه با اهداف کمی و کیفی راهبردی تعریف شده برای هرکدام، کمک خواهد کرد. اما شاخص KPI باید در دوره‌های زمانی مشخص ارزیابی شود و با معیارهای عملکرد، در گذشته مورد مقایسه قرار گیرد.

به زبان ساده تر:

Key Performance Indicator، روشی برای سنجش میزان خوب بودن عملکرد افراد و در سطح کلان تر عملکرد سازمان و یا یک واحد سازمانی در مقایسه با اهداف کمی و کیفی راهبردی تعیین شده است.

در حقیقت شاخص کلیدی عملکرد، بخشی از یک هدف قابل اندازه گیری است که از یک مسیر، شاخص، الگو برداری، هدف و محدوده زمانی ساخته شده است.

به عنوان مثال: افزایش درآمد توسط هر فروشنده از 10 واحد به 15 واحد در این مثال درآمد توسط هر فروشنده یک شاخص می باشد.

این شاخص ها نباید با عوامل موفقیت بحرانی Critical Success Factor اشتباه شوند. همانطور که در مثال بالا آمده، عامل موفقیت بحرانی، عواملی هستند که باید از قبل برای دست یافتن به اهداف تعیین شده باشند. مثلا جا انداختن محصول در بازار.

نکته‌ای که باید توجه کنید این است که شاخص کلیدی عملکرد KPI با شاخص کلیدی نتیجه KRI متفاوت است. در مورد اول شما عملکرد خود در بخش‌های مختلف را می‌سنجید در مورد دوم به دنبال سنجش رسیدن به نتیجه‌ها هستید.

 

فایل آموزشی در این راستا توسط گروه مشاوران شرکت OSP جهت بهره برداری افراد مشتاق و جویای علم تهیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!