امروز 31 تیر 1403 ساعت 23:55

تعداد بازدیدکنندگان 149289 نفر

Search
Close this search box.

فیلم مدیریتی Rush

rush

معرفی فیلم

نام فیلم: RUSH

سال تولید: 2013

ژانر: اکشن، زندگی نامه

محصول: کشور آمریکا

کارگردان: RON HOWARD

این فیلم نشان دهنده ابتکار، هوش و خلاقیت نیکی لادا است که موجب رشد  او شده است در مقابل مردی خستگی ناپذیر و با انگیزه است که با تلاش خود را به سطح مسابقات فرمول یک رسانده است که رقم زننده یک رقابت سخت و نفس گیر بین این دو نفر است اما در انتها فیلم شما با صحنه ای رو برو می شوید که شاید بارها برای ما هم اتفاق افتاده است که بعد از دست یابی به هدف چه می شود؟ باید همه چیز را رها کرد چون هدفی دیگر نیست؟ اگر شما بودید چه انتخابی داشتید برای ما بنویسید….

خلاصه فیلم

داستان فیلم بازسازی واقعه مسابقه فرمول یک دهه 1970 و رقابت میان جیمز هانت و نیکی لائودا است. که نیکی لادا در سال 1976 در یک تصادف فاجعه بار در مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ آلمان به شدت مجروح می‌شود و تا سر حد مرگ پیش می‌رود. اما او چند هفته پس از حادثه به میادین باز می‌گردد تا با رقیبش، جیمز هانت، برای دست یابی به مقام قهرمانی جهان در سال 1976 در فوجی ژاپن به رقابت بپردازد. و …

تحلیل فیلم

برخلاف خلاصه ای که عنوان شد داستان فیلم توجه بیشتری بر زندگی جیمز هانت قهرمان یک دوره فرمول یک دارد که از کودکی علاقه وافری به رانندگی در فرمول یک نشان می دهد و حتی در جوانی با توجه به عدم کسب موفقیت چشم گیر در مسابقات بازهم با عشق و پشتکار وصف ناشدنی به کار خود ادامه می دهد و زمانی که برای مسابقات فرمول یک انتخاب می شود احساس رقابت شدیدی با همکار و رقیب دوران جوانی خود می کند. این احساس رقابت انگیزه و انرژی مضاعفی را به مخزن سوخت او تزریق کرده و شتاب او را برای دست یابی به هدف دو چندان می کند. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که این حس رقابت موجب برهم ریختگی عصبی نیکی لادا شده چرا که جایگاه خود را با وجود جیمز هانت متزلزل می بیند. یکی از دلالیل تصادف و آسیب نیکی توجه بیش از اندازه به رقابت با جیمز است که این عدم تمرکز بر اهداف منجر به حادثه شد. در انتهای فیلم زمانی که جیمز هانت عنوان قهرمانی را تصاحب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

از آخرین مطالب علمی در حوزه مدیریت با خبر شوید!